[MENU]

Ponad 4 dekady doświadczenia

 

Firma Endutex została założona w roku 1970 jako grupa tekstylna. Obecnie jest uznawana za jednego z czołowych producentów tkanin powlekanych i technicznych,
koncentrując swoją działalność na produkcji tkanin pokrytych poliuretanem, PCV, akrylem i silikonem.

 

grupa-img1

 

Rozwój techniczny i przemysłowy

 

Duże doświadczenie i wiedza techniczna pozwoliły nam na zintegrowanie procesu produkcji (od tkania do końcowego powlekania), dając Endutex pełną kontrolę nad produktem ostatecznym.

 

grupa-img2Dbałość o środowisko jest naszym priorytetem – Endutex w sposób świadomy i odpowiedzialny dba o środowisko naturalne.

 

Renomowani dostawcy – Nasz surowiec pochodzi od renomowanych dostawców, przestrzegamy wszystkich obowiązujących aktualnie przepisów europejskich. Minimalizujemy koszty transportu i niepotrzebne emisje gazów cieplarnianych.

 

Zapasy materiałowe – Zapasy surowców są przechowywane w minimalnych ilościach, by zapobiec zanieczyszczeniom środowiska. Endutex chętnie wykorzystuje materiały nadające się do recyklingu.

 

Wszystkie nasze działania mające wpływ na środowisko są kontrolowane – Endutex odpowiada przed IPPC (Integrated Pollution Prevention and Control) i przestrzega wszelkich dyrektyw, co oznacza, że wszystkie działania wpływające na środowisko są ściśle określone, kontrolowane i stale monitorowane w celu zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami. Energia zużywana jest w sposób stale monitorowany w celu jak najmniejszego jej wykorzystania. Woda stosowana jest w zasadzie w obiegu zamkniętym chłodzenia przemysłowego w celu zminimalizowania jej zastosowania. Wyciek cieczy (głównie typu domowego) jest przekazywany do oczyszczalni ścieków publicznych. Endutex filtruje zanieczyszczenia gazowe, w celu odzyskania części substancji zawartych i przywrócenia ich do ponownego procesu produkcyjnego. Gdy odzysk nie jest możliwy, zanieczyszczenia są oczyszczane w procesie odzysku ciepła. Nasze produkty są przygotowywane coraz częściej na bazie wody, dzięki czemu są przyjazne środowisku.

 

endutex-sustentabilidade

 

Zminimalizowanie wytwarzania odpadów – Jednym z naszych dążeń jest ograniczenie wytwarzania odpadów na różnych etapach naszej produkcji. Jednak nasza działalność generuje pewne pozostałości, więc naszym nadrzędnym celem jest propagowanie recyklingu i ponowne wykorzystanie odpadów w procesie produkcyjnym. Endutex nawiązał współpracę z firmami zajmującymi się recyklingiem odpadów, które sprzedają je do innych firm, w których są stosowane jako surowce lub do produkcji energii. Gdy żadna z wyżej wspomnianej opcji jest niemożliwa, odpady przechodzą przez proces eliminacji na składowisku monitorowanym przez władze lokalne.

 

Zapobieganie zagrożeniom dla środowiska i zdrowia ludzi – Endutex dzięki eliminacji i ograniczeniu niektórych materiałów w swojej produkcji wyrobów (takich jak metale ciężkie), zapobiega w ten sposób zagrożeniom dla środowiska i zdrowia człowieka. Endutex opracował szereg produktów „Eco” na przykład bez dodatku PCV i ftalanów. Obecny rozwój produktów do druku cyfrowego w oparciu o materiały w 100% do recyklingu jest ważnym krokiem w kierunku wprowadzenia bardziej przyjaznych dla środowiska produktów na rynku.

 

Ograniczamy działalność oddziaływania na środowisko – Nasze projekty badawczo-rozwojowe są stale we współpracy z innymi firmami i instytucjami naukowymi w celu zwiększenia naszej wiedzy na temat lepszego wykorzystania wszystkich zasobów. Endutex ma nadzieję, że te zmiany przyniosą efekty w postaci zmniejszenia wpływu na środowisko wynikające z jego działalności i lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

 

Jesteśmy odpowiedzialni społecznie – Firma Endutex jest zobowiązana do podejmowania niezbędnych środków, by jego działalność była prowadzona w duchu zgodności z obowiązującymi wymogami prawnymi oraz by przyczynić się do zrównoważonego rozwoju naszego społeczeństwa. Zobowiązuje się również do przestrzegania i szanowania dyrektyw MOP (Międzynarodowej Organizacji Pracy), Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) i Konwencji o Prawach Dziecka i eliminacji wszelkich form dyskryminacji wobec kobiet. Endutex nie korzysta z materiałów, które bezpośrednio lub pośrednio finansują produkcję łamiącą prawa człowieka.
1970

Początki

Założona przez José António Magalhães, Endutex zaczyna jako mała firma impregnująca tkaniny dostarczane przez klientów.

1987

Produkcja

Uruchomienie własnej produkcji było kamieniem milowym na naszej ścieżce, jak również oznaczało początek integracji własnego szycia i tkania materiałów tekstylnych.

1988

Otwarcie oddziału w Hiszpanii

1998

Otwarcie oddziału w Brazylii

2001

Otwarcie oddziału w Polsce

2002

Uruchomienie produkcji o szerokości 5 metrów

2002

Otwarcie oddziału na Węgrzech

2008

Otwarcie oddziału w Czechach

2014

Otwarcie oddziału w Niemczech

2014

Otwarcie oddziału w USA

AKTUALNOŚCI I REALIZACJE

Sprawdź nowości i realizacje


 • Targi FESPA 2024 w Amsterdamie ...


  Targi FESPA 2024 odbywające się w tym roku w Amsterdamie w dniach 19-22 marca nadchodzą wielkimi krokam...

  CZYTAJ WIĘCEJ

  53 lata doświadczenia ...


  Nasza podróż rozpoczęła się ponad 53 lata temu i od tego czasu innowacyjność i jakość to dwie z naszych...

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Zostań naszym fanem na: